Po wakacjach ruszyły również nabory naszych najmłodszych, czyli Skrzatów (rocznik 2016/2017). Dzieci zgłosiło się do zabawy w naszym klubie kilkadziesięcioro, co również jest ogromnym sukcesem naszego stowarzyszenia.
Próbujemy bawiąc się – uczyć i ucząc się – bawić w szeroko pojętą piłkę „kopaną”.
Dzieciaki rywalizują w zabawach dwa razy w tygodniu na treningach oraz rozgrywają co drugi tydzień swoje pierwsze sparingi.
Nasze nabory mają formę otwartą i nie prowadzimy selekcji, która ma na celu „odprawić z kwitkiem” część dzieci. Stwarzamy warunki zabawy i rywalizacji dla każdego dziecka, które trafia pod naszą opiekę.
Staramy się prowadzić zajęcia w małych grupach, aby były one atrakcyjne i bezpieczne dla naszych najmłodszych podopiecznych. Zapewniamy wykwalifikowaną i doświadczoną pod względem pedagogicznym kadrę szkoleniową.
Niestety brakuje nam miejsca do treningów dla tak licznej grupy dzieci z Milanówka
( trzeba tu zaznaczyć, że ponad 90 % uczestników naszych treningów to dzieciaki zamieszkujące Milanówek) a my dysponujemy jednym szkolnym boiskiem z nawierzchnią, która nie jest do końca „piłkarska”, wynajmujemy boisko Orlik przy ul. Sportowej tylko dwa razy( możemy tam trenować w tym czasie tylko z jedną grupą) w tygodniu i raz w sobotę. Aby rozegrać swoje mecze musimy „podnajmować ” obiekty poza naszym miastem. Chcielibyśmy brać udział w wykorzystaniu naszych milanowskich stadionów, boisk i hal sportowych w pierwszeństwie przed klubami i instytucjami spoza naszego Miasta, tak jak to się dzieje na naszej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr1 za co jesteśmy wdzięczni Dyrekcji naszej szkoły.
Patrzymy w przyszłość z nadzieją, że uda się wypracować odpowiedni rodzaj współpracy z Miastem, aby móc korzystać z dobrodziejstw sportowych na terenie naszego zielonego Milanówka w większym stopniu.
Uważamy, że działalność naszego klubu rozpoczęta przez trenerów wolontariuszy blisko dwa lata temu, rozpoczęła bardzo pożyteczny projekt dla milanowskich dzieci i jest alternatywą do spędzania wolnego czasu w sportowych i bezpiecznych warunkach.
Trenerzy i działacze UKS Primera